Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Zapraszamy na Nieszpory na godzinę 1630.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. O godz. 1800 Msza św. w intencji chórzystów, orkiestry i muzyków kościelnych.
 3. W środę po Mszy świętej porannej nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a o godz. 1830 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 4. W czwartek  przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 5. W czwartek po Mszy świętej porannej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1600 spotkanie dla dzieci z klasy IIIa., a o godz. 1700 Msza święta dla wszystkich dzieci ze szkoły podstawowej. 
 6. W piątek o 1530 Kwadrans  Miłosierdzia.
 7. W sobotę o 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie również okazja do spowiedzi świętej
 8. W przyszłą niedzielę (28 listopada) rozpoczyna się Okres Adwentu.
 9. W kancelarii można zgłaszać intencje Mszy św. na nowy rok, od poniedziałku także za zmarłych.
 10. Osoby zainteresowane kupnem wieńca adwentowego, prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii.
 11. W czasie Adwentu będzie można włączyć się w akcję: ”Paczuszka dla maluszka”. Jest to przedświąteczna zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci z Domów Samotnej Matki, Domów Małego Dziecka, Hospicjów dla dzieci, Rodzinnych Domów Dziecka. Dary będziemy zbierać od przyszłej niedzieli do kosza wystawionego w kaplicy.
 12. Dzisiejsza kolekta remontowo – inwestycyjna przeznaczona będzie na rozbudowę naszego cmentarza, za tydzień ofiara na bieżące potrzeby naszej parafii. W odpowiedzi na apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, dziś zbiórka do puszek na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary i za wpłaty na konto parafialne.
 13. Polecamy Gościa Niedzielnego i specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony beatyfikacji ks. Jana Machy, śląskiego męczennika, oraz nasz informator parafialny. Polecamy także nasze kalendarze parafialne pojedynczy w cenie 5zł i  książkowy w cenie 15 zł.
 14. W gablotce znajdują się informacje o warunkach dofinansowania na wymianę ogrzewania i termomodernizacji w ramach rządowego programu „Stop Smog”.