Ogłoszenia parafialne 21.03.2021 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 1600.
 2. W środę po porannej Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek (25 marca) –  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 29 rocznica utworzenia Diecezji Gliwickiej. W tę uroczystość przypada Dzień Świętości Życia. Zachęcamy wiernych do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone.
 4. W piątek o godz. 1500 zapraszamy na Kwadrans Miłosierdzia.
 5. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej sprawowane są w piątki o godzinie 1715, a nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele o godzinie 1600. Za udział w tych  nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 7. W  sobotę o godzinie 1730 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie również okazja do spowiedzi świętej.
 8. W przyszłą niedzielę (28 marca) – Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Palmy można nabyć w zakrystii za dowolną ofiarę.
 9. W tym roku, ze względu na pandemię, w Wielką Sobotę także nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Pokarmy może pobłogosławić przedstawiciel rodziny przed wielkanocnym posiłkiem. Odpowiednie teksty tego obrzędu już dziś wyłożone są z tyłu kościoła. Można je z sobą zabrać.
 10. Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na misje na Ukrainie. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – inwestycyjna  przeznaczona na remont dachu naszego Kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary i za wpłaty na konto parafialne.
 11. Przypominamy o konieczności noszenia maseczek w Kościele i zachowaniu odległości. W przedsionku jest płyn do dezynfekcji.
 12. Polecamy Gościa Niedzielnego i wydanie specjalne o św. Józefie cena 9 zł.
 13. Można nabyć świece Caritas – duże w cenie 10 zł., małe po 6 zł. oraz paschaliki po 2,50 zł.