Ogłoszenia parafialne 14.02.2021 r.

 1. Zgodnie ze zwyczajem miejscowym, dzisiaj a także w poniedziałek i wtorek, w kościołach rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Zachęcamy Parafian do udziału w tej szczególnej modlitwie.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
 3. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Niedzielne o godz. 1630.
 4. W środę popielcową początek Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post (ścisły), jakościowy i ilościowy. Msze święte z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o godz. 700, 1700 i 1800. W tym dniu, w czasie Mszy świętych kolekta na pomoc dla misjonarzy inkardynowanych do diecezji gliwickiej. W środę Popielcową rozpoczyna się czas przystępowania do Komunii świętej wielkanocnej który obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o Ducha Pokuty.
 5. W środę po porannej Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek po rannej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godziny 800.
 7. W Wielkim Poście na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godzinie 1715 oraz na nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele o godzinie 1600.
 8. W  piątek o godz. 1500 Kwadrans Miłosierdzia.
 9. W piątek (19 lutego) zapraszamy młodzież ze szkół średnich i studentów do Nakła Śląskiego na Mszę świętą o godz. 1900 a po niej na konferencje p.t. „Randkowanie”. Będzie możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu także online.
 10. W  sobotę  o godzinie 1730 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie również okazja do spowiedzi świętej.
 11. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii, a za tydzień kolekta remontowo – inwestycyjna przeznaczona na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Także za wpłaty na konto parafialne. 
 12. Przypominamy o konieczności noszenia maseczek w Kościele i zachowaniu odległości. W przedsionku jest płyn do dezynfekcji.  
 13. Polecamy Gościa Niedzielnego i prasę katolicką.